Ruslana

18. března 2007 v 21:39 | Makynka |  Životopisy
Jméno: Ruslana Lyzičko
Datum narození: 24. dubna 1974
Místo narození: Lvov, Ukrajina
Ruslana - Biografie
Kráska z Ukrajiny získala v září 2004 ocenění na prestižních World Music Awards v Las Vegas. Její album se na domácí půdě prodalo v 250 - tis. nákladě. Ale od května ji zná celá Evropa, když vyhrála poslední ročník Eurovize s písničkou Wild Dances. Na Slovensku a Česku Ruslana od října úspěšně válcuje rádia a TV hitparády s její skladbou Wild Dances.
Sympatická, dravá, sexy ukrajinka Ruslana, vítězka Velké ceny Eurovize vydává svoje album WILD DANCES. Rovněž tak jako je samotná Ruslana nabitá energií, tak i její všechny písničky na CD jsou rytmické a taneční. Ruslana je autorkou hudby všech skladeb na albumu. "Divokost máme společnou," směje se na novém imagi. Dotrhané šaty z kousků kůže a kovu je oděv, který chce navrhova dokonce pod vlastní značkou. Její silný vokál, originální projev, choreografie a nakonec i píseň Wild Dances je to, čím ohlušuje evropské metropoly a "okupuje" první míesta hitparád. Kde se to všecko začalo?
Veľkým výkřikem na těhtoročních cenách Eurovize, kde odstartovala svoje divoké vystoupení. Doslova ryla vzduch, krájela ponurou atmosféru, kterou do té doby před ňí předváděli nudní zpěváci. Ze skladbou Wild Dances a týmom tanečníků za zády "obsadila" Turecko, kde se soutěž konala!
ALEX pomáha Ruslaně realizovat představu o dynamické taneční choreografii. Při vystoupení na soutěžii dokonce na ňu žárlil a vyčítal si, jak "nešetrně" z ní udělal sexy amazonku. Její hudba je velmi exotická a lidové motivy jsou neoposlouchané, hudební nástroje originálni. Díky tomu má pověst kreativní muzikantky. Je diplomovaná klavíristka a dirigentka.
-vyhra veľkej ceny Eurovízie. 49. ročník európskej speváckej súťaže, korunovala úspech speváčky Ruslany . Tá svojím "Divokým tancom" presvedčila milióny divákov, ktorí prostredníctvom telefónov a esemesiek rozhodli, že prevezme žezlo minuloročnej víťazky. Jej aktuálny album predajom získal už platinu.
Ocenění:
- vítězka Eurovize
- titul The Best Ukrainian Act In The World na World Music Awards
Mini vizitka:
jméno: Ruslana Lyžičko

datum narození: 24. dubna 1974

Místo narození: Lvov, Ukrajina

alba: Diki tanci
singly: Wild Dances, Oj zagraj mi, muzičenku

Začala zpívat ve 4 letech, nejprvě v dětské skupině ORION, později v dětském souboru Smile. Po skončení studia na hudební škole studovala vyskou školu ve Lvově.

Ruslana je kromě vynikající zpěvačky také profesionální pianistka!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kikinka-netopyr kikinka-netopyr | E-mail | Web | 14. června 2007 v 19:45 | Reagovat

A je pěkně hubená

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama